Tilikunta Logo 847x952

Henkilö­kunta

Hallinto

Minna Nuotio

050 598 2081
minna.nuotio@tilikunta.fi
Toimitusjohtaja

Kari Nikkonen

Hallituksen puheenjohtaja (Kaarina)

Virpi Nieminen

050 314 6193
virpi.nieminen@tilikunta.fi
Palvelupäällikkö

Jaakko Heininen

Hallituksen varapuheenjohtaja (Lieto)

Pertti Laiho

050 373 2574
pertti.laiho@tilikunta.fi
ICT-suunnittelija

Tapani Rinne

040 220 8501
tietosuojavastaava@tilikunta.fi
Tietosuojavastaava

Taloushallinto

Tilikunta Oy

Liisa Palomäki

Satu Aalto

Rita Hurme

050 3132 517
rita.hurme@tilikunta.fi
Vastaava kirjanpitäjä

Erja Annala

050 595 2458
erja.annala@tilikunta.fi
Ostoreskonta

Jaana Lehtilä

050 314 0926
jaana.lehtila@tilikunta.fi
Ostoreskontra

Pirjo Elo

050 314 6092
pirjo.elo@tilikunta.fi
Myyntireskontra

Leena Pääkkönen

050 314 6039
leena.paakkonen@tilikunta.fi
Kirjanpitäjä

Iiris Backman

040 671 3744
iiris.backman@tilikunta.fi
Ostoreskontra

Monika Lintunen

050 314 5233
monika.lintunen@tilikunta.fi
Myyntireskontra

Jan Helle

jan.helle@tilikunta.fi
Ostoreskontra
 

Vuokko Kinnunen

050 521 7961
vuokko.kinnunen@tilikunta.fi
Kirjanpito

Riitta Juhola

050 595 0716
riitta.juhola@tilikunta.fi
Vastaava kirjanpitäjä

Eeva Gillberg

050 314 5299
eeva.gillberg@tilikunta.fi
Vastaava kirjanpitäjä

Päivi Länsilinna

050 437 1626
paivi.lansilinna@tilikunta.fi
Osto- ja myyntireskontra

Liisa Palomäki

Vesa Sven

Paimion-Sauvon kan­san­­­ter­veys­­­kun­ta­­­yh­ty­mä

Nenna Lehtilä

050 437 1625
nenna.lehtila@tilikunta.fi
Kirjanpito / Reskontrat

Varsinais-Suomen las­ten­s­uo­je­lu­­kun­ta­­yh­ty­mä

Riitta Juhola

050 595 0716
riitta.juhola@tilikunta.fi
Vastaava kirjanpitäjä

Paimion Kehitys Oy

Liisa Palomäki

Portti työhön­­valmennus Oy

Liisa Palomäki

Varsinais-Suomen työllistämisen tuki Vartti ry

Liisa Palomäki

Palkkahallinto

Jaana Hoffrén-Lerkki

050 367 5731
jaana.hoffren-lerkki​@tilikunta.fi
Tiiminvetäjä: sote, tekniset, kvtes

Lieto
Eläinlääkintä­huolto, HVK/Vanhukset (Muistola), Kotihoito, Palvelukeskus Ruska

V-S Lasten­suojelu­kunta­yhtymä

Anne Elo

Kaarina
Kotihoito ja ikä­ihmisten palvelut

Sari Hautamaa

Lieto
Härkätien terveyskeskus, Sosiaaliohjaajat ja sosiaalityöntekijät, Mäntykoti

Erja Hvitfelt

Kaarina

Terhi Kerola

Paimio
Kotihoito, Paltanpuiston palvelutalo, Tekninen toimi, Kirjasto, vapaa-aika, kulttuuritoimi, Sosiaaliosasto, Hallinto-osasto, Luottamustoimi, Omaishoito, Perhe- ja tukihenkilöt, Työllistetyt, Kesänuoret

Merja Kyynäräinen

Kaarina
Lääkärit, terveyskeskuksen sairaala, Terveyskeskuksen hallinto, Avosairaanhoito, mielenterveyspalvelut, Neuvolat sekä koulu- ja opiskeluterveydenhuolto ,Lastensuojelu, perhetyö, Puhe- ja puheterapia ja psykologipalvelut

Miina Laihinen

Kaarina
Hallintopalvelut, Ruokapalvelut, Tk tukipalvelut, Hammashuollon hoitohenkilöstö, Kansalaisopisto, tuntiopettajat, Palkkiot

Kirsi Rahunen

Sauvo
Paimion-Sauvon kansanterveyskuntayhtymä, Sauvon palkat (muut paitsi opettajat & koulunk. avustajat), Palvelukeskus ja kotihoito, Omaishoito, perhe- ja tukihenkilöt, Työllistetyt, Kesänuoret

Kaarina
Tuntipalkat

Päivi Riekki

Kaarina

Johanna Saarinen

Kaarina
Tuntipalkat, Tekniset palvelut (yleishallinto, liikuntapalveluiden hallinto, viheralueet, vesihuoltolaitos, varasto, liikennealueet, infrasuunnittelu, Tila- ja ravintopalvelut (ei ruokapalvelut), Kaupunkikehityspalvelut, Sosiaali- ja terveyspalveluiden yleishallinto, Perhe- ja sosiaalipalvelut (sosiaalipalvelut ja vammaispalvelut), Työllistetyt

Anne Vaari

Lieto
Tekninentoimi, Hallintopalvelut, Kisällikellari, Kirjastot, Koulusihteerit, koulukuraattorit, koulupsykologit, Nuoriso- ja liikuntatoimi, Omaishoito, perhe- ja tukihenkilöt, Työllistetyt, Toimintakeskus, Terveystarkastajat, Perhepäivähoito

Mia-Maria Toivonen

050 437 1631
mia-maria.toivonen​@tilikunta.fi
Tiiminvetäjä: ovtes, varhaiskasvatus, sivistys

Paimio
Opettajat

Sauvo
Opettajat, Koulunkäynninohjaajat, Hallinto & tekninentoimi, Luottamustoimi, Työllistetyt, Kesänuoret

Heidi Jäkälä

Kaarina
Opettajat, Piikkiön koulut, Koulunkäynninohjaajat, koulukuraattorit- ja psykologit, koulusihteerit, Sivistyslautakunnan yleishallinto ja kansalaisopiston sihteerit, Kirjasto, Liikunta- nuoriso- ja kulttuuripalvelut, Kesätyöntekijät

Jaana Kelloniemi

Lieto
Päiväkodit, Siivouspalvelu, Palkkiot, Koulunkäynninohjaajat (poislukien Jokilaakso ja Jokioinen)

Anne Laitinen

Lieto
Opettajat

Satu Lehtonen

Paimio
Päiväkodit, Kansalaisopisto, tuntiopettajat, Uinninvalvojat, Kesänuoret

Lieto
Koulunkäynninohjaajat

Hanna Talvitie

Kaarina
Päiväkodit, Ryhmäperhepäivähoito

Minna Toivonen

Kaarina
Perhepäivähoitajat, Omaishoito, Perhehoito, Tukihenkilöt, Luottamustoimi

Lieto
Päiväkodit, Siivouspalvelu, Palkkiot

Anne Tuomarmäki

Kaarina
Opettajat

TILIKUNTA OY

Urusvuorenkatu 3
20360 Turku
info@tilikunta.fi

Tilikunta Logo 847x952